تحقیقات و آموزش

بحث آموزش تخصصی و عمومی و نیز ارائه مشاوره های تخصصی از جایگاه ویژه ای در گروه انفورماتیک اعتباران برخوردار است. تلاش های این گروه در راستای پیشرفت و اعطلای سطح علمی نیروی فعال در صنعت آی-تی کشور همواره باعث شده تا سهم مهمی از وقت و انرژی ایشان در این عرصه صرف شود که نتایج درخشان و عالی آن دستمزد این تلاشها بوده است.
تربیت نیروی متخصص برای رشد و شکوفایی استعدادها و مهارت های ایشان همواره جزو دستور کار گروه اعتباران انفورماتیک بوده است و نیز بخدمت گرفتن این نیروها در پروژه های اجرایی در این سالها بصورت چشمگیر ادامه داشته است.

•    آموزش تخصصی در زمینه‌های مربوطه .
گروه انفورماتیک اعتباران با برگزاری کلاسهای تخصصی آموزشی در سطح دانشگاه و خارج از آن ونیز سازمانهای دولتی و جهاد دانشگاهی و موسسات خصوصی، مهارت های خود را به دیگر علاقمندان به این صنعت انتقال داده است.
این کلاسها در همه زمینه های فعالیتی گروه بوده است. اعم از امنیت اطلاعات و ارتباطات، طراحی و توسعه نرم افزار، برنامه نویسی و طراحی الگوریتم، توسعه وب، تکنولوژی های رمزنگاری و قفل نرم افزاری، گرافیک و… بوده است.

•    برگزاری کارگاه‌های سطح بالا .
کارگاه های تخصصی در زمینه های مذکور در نهادهای دانشگاهی و نمایشگاهی بخش عمده ای از فعالیت آموزشی گروه می باشد.
بخش دیگری از این کارگاه ها به صورت عمومی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است که پاره ای از این آموزش ها در شبکه آموزش سیمای جمهوری اسلامی پخش شده است