گروه «اعتباران انفورماتیک» از سال ۱۳۸۲ با توسعه فناوری های نوین و دیجیتال و پیشرفت صنعت آی-تی در کشور فعالیت های خود را در حوزه فناوری اطلاعات و علوم رایانه شروع کرد.
این گروه کار خود را از آبان ۱۳۸۵ در قالب گروه دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد و همواره پیشتاز در عرصه های علمی و فنی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر بوده است. استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در آی-تی و بهره مندی از تجربیات غنی گذشته و نیز پیشبرد کارهای تیمی و گروهی از جمله رموز موفقیت و تعالی ایشان بود.
اعضای این گروه از همان ابتدا جزء مسئولین و اعضای فعال انجمن علمی و بسیج دانشجویی دانشکده برگزیده شده و عملا کلیه امورعلمی و مدیریتی دانشکده و دانشگاه را بر عهده گرفتند.
حضور فعال در گروه روبوکاپ، گروه ای-سی-ام، تیم توسعه موش هوشمند، تیم توسعه سیستم مکان یابی جهانی GPS، برگزاری ده ها کارگاه آموزشی و کلاسهای آموزش به صورت آکادمیک و فنی، گروه پردازش زبان های طبیعی در حوزه هوش مصنوعی، برگزاری ده ها اردوی علمی و آموزشی داخل و خارج استانی و … برخی از فعالیت های علمی و آموزشی این گروه در محیط دانشگاه بوده است.
همزمان با این فعالیت ها، حوزه های فعالیت خود را در خارج از دانشگاه و محیطهای صنعتی و نمایشگاهی گسترش داد. حضور در دوره های نمایشگاه الکامپ، نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال،  و… برخی از فعالیت های برون دانشگاهی می باشد.
همچنین اعضای گروه اعتباران انفورماتیک با داشتن تجربیات و مهارت های بالای علمی و فنی، با هدف خدمت رسانی به پیشرفت صنعت آی-تی در کشور، عهده دار مسئولیت های زیاد در سازمانها و ارگانهای دولتی شده اند.
همسو کردن دانش های بومی کشور با استانداردهای جهانی و تولید محصولات بومی و ارائه خدمات فنی در سطح بالا همواره از بالاترین اولویت و دستور کار این گروه بوده است.
همزمان با همه ی این فعالیت ها ، این گروه از همان ابتدا با تربیت  نیروهای قوی و شناسایی افراد نخبه و جذب آنها در جهت رشد و اعتلای جوانان نخبه کشور پیشگام بوده است.
این گروه در اردیبهشت سال ۱۳۸۷ به طور رسمی با تاسیس گروه انفورماتیک شرکت مهراعتباران آتی (به شماره ثبت ۳۱۴۱۴۴) فعالیت خود را در سطح وسیع تجاری آغاز نموده است.

این مدت فعالیت در شرکت، منجر به عقد قراردادهای متعدد در زمینه های فعالیت گروه انفورماتیک با سازمان ها و ارگانهای دولتی شد و به تبع انجام این پروژه ها به نحو احسن برگی زرین در افتخارات و سوابق ایشان ثبت شد. سرلوحه کار، همواره انجام آن با بالاترین میزان کیفیت و استفاده از بروزترین فناوری های موجود بوده است.
فعالیت های چشم گیر این گروه مسئولین دانشگاه را برآن داشت تا واحدی در مرکز رشد فناوری های نوین در دانشگاه در اختیار ایشان قرار دهند تا توسعه علم و فناوری در حوزه آی-تی روزبه روز بیشتر و سریع تر انجام پذیرد.
تکیه بر دانش های بومی، تجربیات گوناگون اعضای گروه و نیز کار در حوزه آی-تی با استفاده از ابزارهای نرم افزاری متن باز، گروه را از خرید ، وابستگی و یا کپی کردن محصولات تجاری و انحصاری کشورهای غربی بی نیاز ساخته است.
و هم اکنون با تلاش همکاران شرکت و جذب سرمایه گذاران داخلی «شرکت اعتلا باوران پرداز به شماره ثبت ۴۲۵۱۲۲» در سال ۱۳۹۱ به ثبت رسیده و فعالیت خود را در دامنه وسیع‌تری ازپیش ادامه می‌دهد.
با توجه به تحریم های گسترده و فشارهای بین المللی ابرقدرت های جهان بر کشور عزیز ایران برآنیم تا با دست یابی به دانش های نوین دنیا، کشور را در این صنعت بی نیاز ساخته و با تولید محصولات بومی در این عرصه نام ایران را در بلندای علوم دنیا برافرازیم و این دانش را به دیگر کشورهای دنیا صادر کنیم.
خدمت به کشور و توسعه فناوری اطلاعات افتخار ما می باشد و در این عرصه از هیچ تحریم و فشاری بیم ناک نیستیم و با تکیه بر استعدادهای خود
در سند چشم انداز آتی شرکت برآنیم تا به امید خداوند متعال، به توسعه و پیشبرد صنعت آی-تی کشور با تکیه بر جوانان با استعداد و پرتلاش این مرز و بوم بر بلندای قله تولید و پیشرفت در این زمینه دست یابیم.

در سال ۱۳۹۵ شعبه‌ی استان البرز افتتاح گردیده و هم‌اکنون نیز بصورت فعال در حال کار می‌باشد.

 

مدیر عامل محترم شرکت: مهندس کاظم عابدی قرچقه

 

مشخصات شرکت در روزنامه رسمی کشور: