امنیت اطلاعات

یکی از زمینه های اصلی گروه در طول این سالها، امنیت اطلاعات و ارتباطات می باشد. اهمیت این مهم در حوزه اطلاعات و آی-تی در طول این سالها بر کسی پوشیده نیست. با پیشرفت و توسعه رایانه و سیستم های مبتنی بر آن و نیز گسترش ارتباطات و انتقال داده ها لزوم حفظ محرمانگی و امنیت این انتقال و ارتباطات روزبه روز بیشتر و ضروری تر شده است. در عصر حاضر می توان به جرات گفت که امنیت اطلاعات گاهی از خود اطلاعات مهم تر می شود.
گسترش بانکداری و تجارت الکترونیک، ایجاد سیستم های اتوماسیون اداری، توسعه مدیریت امور سازمانی در وب، مهاجرت روزافزون سیستم کاغذی به الکترونیک و هزاران امور دیگر که نیازمند بستری امن برای پیاده سازی و اجرا دارند، نمونه هایی ست که اهمیت وجود امنیت در اطلاعات را نشان می دهد.
تیم تخصصی امنیت اعتباران با تکیه بر جدیدترین تکنولوژی های بروز دنیا نقاط ضعف سیستم های آی-تی را تشخیص داده و با بالاترین کیفیت آنها را مرتفع می نماید. طراحی و پیاده سازی سیستم های رایانه ای مبتنی بر امنیت بالا و نیز رفع عیوب امنیتی نرم افزارهای موجود از دیگر فعالیت های تیم امنیت مهراعتباران می باشد.

• مدیریت امنیت اطلاعات سازمانی ISMS
تیم تخصصی امنیت اطلاعات اعتباران با تکیه به پیشرفته‌ترین دانش‌ها و آگاهی عمیق از نیازهای بومی و محلی کشور، در راستای پیاده‌سازی و توسعه الگوی ISMS همواره پیشرو بوده و ارائه بالاترین درجه کیفیت در پیاده‌سازی را می‌تواند به ارمغان آورد.

• تنها عضو فعال ایران در OWASP
‏OWASP = Open Web Application Project معتبر ترین مرجع جهانی استانداردسازی وب و زیرساختهای وب می باشد. عضویت در این سازمان جزو افتخارات گروه می باشد که ماحصل آن در طراحی و پیاده سازی پروژه ها و کارهای اجرایی نمود عملی داشته است.

•    مشاوره و طراحی امنیت نرم‌افزاری و سازمانی
قبل از پیاده سازی نرم افزار سازمانی، انجام مشاوره حرفه ای و قوی برای طراحی ساختار و تخمین نیازماندی های آن امری ست ضروری. تیم امنیت مهراعتباران با تکیه بر دانش و تخصص خود و بکارگیری تجربیات متعدد خود در این ضمینه، بهترین مشاوره را ارائه داده و طراحی و پیاده سازی آن را به بهترین شکل انجام می دهد.

•    معماری‌های امنیتی و توسعه نرم‌افزار امن
در کنار امکانات نرم افزار که در اختیار کاربر قرار می دهد، دارابودن سطح بالایی از امنیت مهمترین ویژگی یک نرم افزار قوی می باشد. تیم تخصصی امنیت اطلاعات می تواند با ارائه بهترین راهکارهای امنیتی و طرح قوی ترین الگوریتم ها در ضمینه مهندسی و معماری نرم افزار، نرم افزاری قوی در عین حال امن توسعه دهد.

•    تست امنیت، درجه بندی و تست نفوذ
تیم تخصصی امنیت اطلاعات مهراعتباران انفورماتیک با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا، سیستم های نرم افزاری سازمانی را مورد نفوذ و تست امنیت قرار داده و حفره های امنیتی آن را یافته و بهترین راه حل ها را برای برطرف کردن آنها ارائه می دهد.